W najbliższy mikołajkowy czwartek uczniowie naszej szkoły uczestniczyć będą w trzecim spotkaniu w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Tym razem obejrzymy film Jacka Borcucha Wszystko, co kocham. Projekcja (mamy nadzieję) sprowokuje do dyskusji na temat miłości i wolności, także tej najważniejszej- wolności narodowej. Akacja filmu rozgrywa się w okresie stanu wojennego. W tym roku jak wie każdy z nas przypada 35 rocznica zniesienia tego stanu nadzwyczajnego- z tej okazji planujemy szczególne wyjścia i prelekcje.

Przypomnijmy,  że do tej pory uczestniczyliśmy już w dwóch wyjściach w ramach programu NHEF – w październiku obejrzeliśmy film Najlepszy, a w listopadzie Powidoki. Każda z projekcji poprzedzona była wprowadzeniem (przytoczenie kontekstu historycznego i kulturalnego, ciekawostki o reżyserze), a po zapoznaniu się z filmami braliśmy aktywny udział w dyskusjach.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z poprzednich wyjść 🙂