We wtorek 20 listopada młodzież z naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrała się do Gdyńskiego Teatru Muzycznego na spektakl
Ferdydurke na podstawie prozy Witolda Gombrowicza. Przedstawienie wykonane przez młodych aktorów Teatru Off Junior to świetna adaptacja powieści o tym samym tytule do potrzeb dzisiejszej widowni.

Gombrowiczowska „pupa, gęba i łydka”  to stale aktualna rzeczywistość.  Główny bohater Józio zostaje oddelegowany do szkoły, w której na powrót staje się niedojrzały. Szkolna rzeczywistość  to frakcje zwolenników niewinnych wobec uświadomionych.

Spektakl porusza ponadczasowy temat – czyli nagminne „upupianie” uczniów, traktowanie młodych ludzi jak dzieci i lekceważącą infantylizację ich przeżyć przez dorosłych.

Całość gry aktorskiej znakomicie uzupełniały legendarne utwory muzyczne- w tym  hymn uczniów „We don’t need no education” zespołu Pink Floyd.