W ubiegłą niedzielę nauczyciele uczący w PSLO wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Centrum Nauki Experyment w Gdyni- Jak TIK uczy pracy w zespole? Rozwijanie kompetencji społecznych z użyciem technologii, które poprowadziła Superbelferka Agnieszka Bilska.

Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się jak wykorzystać magazynowanie danych w chmurze do prowadzenia zajęć lekcyjnych (Padlet, Google), w jaki sposób tworzyć własne kreatywne quizy edukacyjne na smartfona.

Zaprezentowany został również edukacyjny „escape room” oraz inne ciekawe narzędzia, które z pewnością zaciekawią ucznia „cyfrowego tubylca”.

Szkolenie organizowane było w ramach cyklu Ambasador Experymentu, w którym nasza szkoła bierze udział już drugi raz.