W piątek 18 stycznia wzięliśmy udział w  kampanii informacyjno-edukacyjnej  Krajowej Administracji Skarbowej skierowanej do uczniów , nauczycieli i rodziców. Organizatorem kampanii na terenie naszego województwa  jest Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku oraz Urząd Celny w Gdyni.

Celem przedsięwzięcia jest wsparcie nauczycieli w procesie edukacji uczniów i zwrócenie uwagi na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier hazardowych wśród młodzieży, na problemy, które wynikają z ich uprawiania oraz na konsekwencje prawne związane z udziałem i oferowaniem nielegalnych gier hazardowych.

Ponadto w minionym tygodniu gościliśmy PSLO  adwokata –   Pana Marcina Derlacza , który rozpoczął w naszej szkole zajęcia warsztatowe  z edukacji prawnej.  Poznaliśmy specyfikę pracy adwokata jak również niektóre zagadnienia z zakresu prawa karnego. Spotkanie było bardzo interesujące . Uzyskaliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania .