Aktualności

Home/Aktualności/

Świętujemy Halloween

Czwartek 31 października upłynął w PSLO na prezentacji rezultatów wielokulturowego projektu z okazji Halloween. Każda klasa podzieliła się wynikami prac na na temat zwyczajów związanych ze Świętem Zmarłych w poszczególnych krajach.

Nowy samorząd w PSLO

10 października uczniowie PSLO wybrali swoich przedstawicieli do Samorządu Szkolnego. W tym roku uczniów reprezentować będą: Szymon Kulig, 3A; Krzysztof Rychter, 1KP; Oliwia Ciskowska 1KG; Weronika Richert 1AP. Serdecznie gratulujemy!  

Uczniowie klasy IAP na warsztatach terenowych

 08.10.2019 klasa 1AP pojechała na wycieczkę krajoznawczą  na Wyspę Sobieszewską. Zajęcia przygotowane zostały przez Stację Biologiczną Uniwersytetu Gdańskiego.

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie PSLO przygotowali dla nauczycieli niespodziankę. Główną jej częścią był koncert uczennic klas pierwszych – Diany Atras – Zielińskiej oraz Aleksandry Kinal.

Dzień Języków Obcych

W piątek 27 września PSLO świętowało Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji każda klasa mogła poznać podstawy tańców, takich jak kizamba, salsa czy  bachata prowadzonych przez naszego native speakera Josue Josepha.

Młodzi Głosują

10 października uczniowie PSLO oddadzą głos w młodzieżowych wyborach do Parlamentu. Podczas przerw w bibliotece szkolnej będzie można okazać swoje poparcie dla jednej z partii startującej w niedzielnych wyborach parlamentarnych.  Będzie to świetna okazja do pokazania, że młodzież ma swoje poglądy i chce je wypowiadać w sprawach ważnych dla naszego kraju. Wybory są częścią projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi Głosują” mającego na celu zwiększenie udziału młodych ludzi w życiu publicznym.

Sukces uczennic PSLO

Gratulujemy piłkarkom nożnym z klubu BPAP Marcus Gdynia, w skład którego wchodzą uczennice klas I-III PSLO. W czwartek 26 września zdobyły Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. Niebawem czeka je walka na poziomie ogólnopolskim, zatem trzymamy kciuki!

Integracja klas pierwszych

Gra terenowa na plaży w Babich Dołach, w całości przygotowana przez starszych kolegów z klas II oraz III, była propozycją tegorocznych zajęć integracyjnych dla klas IAP i IAG. W czwartek 26 września uczniowie mieli okazję lepiej się poznać podczas wykonywania różnorodnych zadań i poleceń, które były dla nich nie tylko zabawą, ale także przyniosły nowe wiadomości i umiejętności.

Filmowa lekcja historii

„Piłsudski” w reżyserii Michała Rosy to film, który w środę 25 września w kinie Helios mieli okazję zobaczyć uczniowie klasy III a.

Uczniowie PSLO na 44. FPFF

Jak co roku Gdynia obchodziła wielkie święto kina – 16-21.09 odbywał się Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Wzięli w nim udział również uczniowie PSLO. Zobaczyli projekcję „Bożego ciała” – najnowszej produkcji Jana Komasy. Po seansie mieli okazję zagłosować na film, który zdobędzie nagrodę publiczności.