Aktualności

Home/Aktualności/

Zajęcia zdalne w czasie zamknięcia szkół

W związku z zamknięciem szkół z powodu zagrożenia epidemią prosimy wszystkich naszych uczniów o odpowiedzialne zachowanie i pozostanie w domach. Jednocześnie przypominamy, że nie jest to czas wolny. Na platformie Librus zamieszczone są zadania, materiał do opracowania, sposoby oceny i kontaktu z nauczycielami. W środy i w piątki prowadzone są zajęcia online z matematyki. Prosimy o wytężoną pracę i codzienne zaglądanie do dziennika internetowego. 

PSLO szkołą mistrzów

W niedzielę 8 marca uczniowie i nauczyciele PSLO świętowali zdobycie tytułu Mistrza Polski w koszykówce juniorów przez reprezentację Asseco Arka Gdynia składającą się w dużej mierze z uczniów naszej szkoły. Finałowy mecz panowie rozegrali z reprezentacją Trefla Sopot. MVP turnieju finałowego został Mateusz Kaszowski. Gratulujemy!

6 marca odbył się finał XIII Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Mieszkańcy Ziemi”. Miło nam poinformować, że I miejsce za zdjęcie pod tytułem „Pies – przyjaciel człowieka” zajęła nauczycielka z PSLO, Pani Katarzyna Kujawska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

„Frida – Życie Sztuka Rewolucja”

W piątek 6 marca uczniowie klas pierwszych PSLO obejrzeli w Konsulacie Kultury spektakl „Frida. Życie Sztuka Rewolucja” w reżyserii Jakuba Przebindowskiego. Realizacja w nowatorski sposób przedstawiła życie i inspiracje sławnej malarki, przybliżyła uczniom zarówno jej twórczość, jak i zapoznała z trudnym gatunkiem scenicznym, jakim jest monodram.

Sztuka wystąpień publicznych

W piątek 28 lutego Jakub Prawdzik i Szymon Kulig, uczniowie klasy  IIIa, zainicjowali nowy projekt. Ma on na celu zachęcić uczniów naszej szkoły do wystąpień publicznych i dzielenia swoimi pasjami i zainteresowaniami.

Sukces ucznia PSLO

Podczas XXI Gali Gdyńskiego Sportu przyznano nagrody dla najlepszych miejskich sportowców. Wśród laureatów znalazł się Mateusz Kaszowski, uczeń klasy IIIa.

Urodziny Gdyni

Tradycyjnie już uczniowie PSLO mieli swój wkład w obchody jubileuszu Gdyni. Wraz z wolontariuszami ze Stowarzyszenia In gremio jak co roku częstowali mieszkańców miasta gorącą czekoladą, którą gdynianie mogli wznieść toast z okazji 94. urodzin swojego miasta.

Wykład o zmianach klimatycznych

Zmiany klimatyczne to szeroko dyskutowany dziś temat. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, jakie są między nimi zależności i jak wpłyną one nie tylko na najbliższe nam środowisko, ale także jakie skutki pociągają one za sobą w skali globalnej. O tych zagadnieniach mieli okazję posłuchać uczniowie PSLO podczas wykładu prof. UMK dra hab. Adama Barcikowskiego, który odwiedził naszą szkołę 6 lutego.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych

Kasper Skrzypczyk, uczeń klasy IKP, odniósł sukces w I etapie Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Zmagania dotyczyły znajomości zagadnień z zakresu historii, kultury i geografii USA. Kasper poradził sobie świetnie i już 18 marca czeka go drugi etap dotyczący stanów Nowy Jork i Waszyngton. Życzymy powodzenia – trzymamy kciuki!

Wizyta w Państwowej Galerii Sztuki

„Wielość porządków” i „Nazywam się czerwień” – to wystawy, które mieli okazję zobaczyć uczniowie klas II i III w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Podczas zwiedzania młodzież mogła poznać się z pracami Jerzego Nowosielskiego, Tadeusza Kantora czy Wojciecha Fangora pochodzących z kolekcji Grażyny i Jacka Łozowskich.