Aktualności

Home/Aktualności/

Projekt edukacyjny „Bezpieczeństwo wewnętrzne i międzynarodowe”

Bezpieczeństwo, od dziesięcioleci  uznawane jest za ważki element życia społecznego, w obecnej sytuacji stało się podstawą funkcjonowania świata. We współczesnych społeczeństwach bezpieczeństwo jawi się jako kategoria kluczowa dla życia człowieka ponieważ zabezpiecza jego podstawową potrzebę rozwojową. Bezpieczeństwo może być postrzegane przez

Zakończenie roku

W piątek 24 kwietnia tegoroczni maturzyści pożegnali się ze szkołą. I choć sytuacja nie pozwoliła na uroczyste zakończenia roku szkolnego, to ostatnie wspólne spotkanie uczniów i nauczycieli przeniosło się do sieci. Nie zabrakło na nim podsumowań, nagród i podziękowań. Życzenia

Zajęcia zdalne w czasie zamknięcia szkół

W czasie zamknięcia szkół PSLO prowadzi wytężoną pracę.Działamy jako „Szkoła w chmurze” –  organizujemy szereg zajęć zarówno lekcyjnych, jak i poszerzających zainteresowania; służymy także pomocą psychologiczno – pedagogiczną, wspomagamy naszych uczniów pod względem dostępu do niezbędnych narzędzi pracy. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi działaniami, które pokrótce przedstawiamy poniżej.

PSLO szkołą mistrzów

W niedzielę 8 marca uczniowie i nauczyciele PSLO świętowali zdobycie tytułu Mistrza Polski w koszykówce juniorów przez reprezentację Asseco Arka Gdynia składającą się w dużej mierze z uczniów naszej szkoły. Finałowy mecz panowie rozegrali z reprezentacją Trefla Sopot. MVP turnieju finałowego został Mateusz Kaszowski. Gratulujemy!

6 marca odbył się finał XIII Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Mieszkańcy Ziemi”. Miło nam poinformować, że I miejsce za zdjęcie pod tytułem „Pies – przyjaciel człowieka” zajęła nauczycielka z PSLO, Pani Katarzyna Kujawska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

„Frida – Życie Sztuka Rewolucja”

W piątek 6 marca uczniowie klas pierwszych PSLO obejrzeli w Konsulacie Kultury spektakl „Frida. Życie Sztuka Rewolucja” w reżyserii Jakuba Przebindowskiego. Realizacja w nowatorski sposób przedstawiła życie i inspiracje sławnej malarki, przybliżyła uczniom zarówno jej twórczość, jak i zapoznała z trudnym gatunkiem scenicznym, jakim jest monodram.

Sztuka wystąpień publicznych

W piątek 28 lutego Jakub Prawdzik i Szymon Kulig, uczniowie klasy  IIIa, zainicjowali nowy projekt. Ma on na celu zachęcić uczniów naszej szkoły do wystąpień publicznych i dzielenia swoimi pasjami i zainteresowaniami.

Sukces ucznia PSLO

Podczas XXI Gali Gdyńskiego Sportu przyznano nagrody dla najlepszych miejskich sportowców. Wśród laureatów znalazł się Mateusz Kaszowski, uczeń klasy IIIa.

Urodziny Gdyni

Tradycyjnie już uczniowie PSLO mieli swój wkład w obchody jubileuszu Gdyni. Wraz z wolontariuszami ze Stowarzyszenia In gremio jak co roku częstowali mieszkańców miasta gorącą czekoladą, którą gdynianie mogli wznieść toast z okazji 94. urodzin swojego miasta.

Wykład o zmianach klimatycznych

Zmiany klimatyczne to szeroko dyskutowany dziś temat. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, jakie są między nimi zależności i jak wpłyną one nie tylko na najbliższe nam środowisko, ale także jakie skutki pociągają one za sobą w skali globalnej. O tych zagadnieniach mieli okazję posłuchać uczniowie PSLO podczas wykładu prof. UMK dra hab. Adama Barcikowskiego, który odwiedził naszą szkołę 6 lutego.