Aktualności

Home/Aktualności/

Warsztaty w Muzeum Emigracji

Warsztaty w Muzeum Emigracji w Gdyni były dla uczniów PSLO okazją do zwiedzenia jedynego w swoim rodzaju miejsca, gdzie historia wyjazdów i losów naszych rodaków na świecie wiąże się ściśle ze współczesnością. Podczas zajęć pod hasłem „Zagubieni w czasie” młodzież poznała biografie nietuzinkowych emigrantek i emigrantów, odkryła koleje ich losów i dowiedziała się, jaki wpływ odegrała w ich życiu przymusowa tułaczka. 

Świąteczna pomoc dla hospicjum dziecięcego

Uczniowie PSLO nie po raz pierwszy pokazali, że potrafią pomagać. Przed świętami podjęli kolejne działania w ramach wolontariatu – zorganizowali zbiórkę mleka i gotowych potraw dla najmłodszych dzieci z hospicjum „Bursztynowa Przystań”. 

Tajemnice gdańskich fasad

18 grudnia uczniowie PSLO wzięli udział w projekcie organizowanym przez Instytut Kultury Miejskiej. Projekt obejmuje cykl spacerów z przewodnikiem pod hasłem „Gdańskie Miniatury”. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z tajnikami odbudowy Starego Miasta po II wojnie światowej.

Love and information

Święta i Nowy Rok to dobry czas, aby zatrzymać się i zastanowić nad swoim wnętrzem, relacjami z bliskimi czy celem swojego życia. O tych wszystkich zagadnieniach traktował spektakl „Love and information”, który 19 grudnia w Teatrze Muzycznym obejrzeli uczniowie klas pierwszych.

Rocznica Grudnia ’70

W związku z rocznicą wydarzeń Grudnia ’70 uczniowie klas pierwszych przygotowali plakaty przypominające te dramatyczne wydarzenia. Jesteśmy z Gdyni. Pamiętamy!

Młodzi głosują – podziękowania

Centrum Edukacji Obywatelskiej patronujące programowi "Młodzi głosują"przekazało właśnie dyplomy dla naszych uczniów, którzy byli zaangażowani w przeprowadzenie młodzieżowych wyborów w PSLO i GLA. Już cieszymy się na kolejne wybory, tym razem prezydenckie!

Mikołajki

6 grudnia każdą klasę w naszej szkole  odwiedził Mikołaj ;).  Dzień pełen był kolęd, życzeń i słodkich upominków.

Stacja Kultura – warsztaty filmowe

Uczniowie PSLO odwiedzili jedną z najpiękniejszych bibliotek na świecie. 5 grudnia Klub Filmowy oraz pozostali sympatycy kina pojechali do Rumi, aby wziąć udział w zajęciach z historii kinematografii. Przy okazji zwiedzili Stację Kultura – bibliotekę, która może poszczycić się wieloma prestiżowymi nagrodami, m.in. Library Interior Design Awards. 

Klub Filmowy

Klub Filmowy działający przy PSLO bierze udział w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, którego partnerem jest gdański klub Żak. W piątek uczniowie mieli okazję obejrzeć film węgierskiego reżysera Laszlo Nemesa pt. „Syn Szawła”. Jak przystało na kino autorskie, film wzbudził wiele kontrowersji i pytań. Po projekcji uczniowie PSLO czynnie uczestniczyli w dyskusji i warsztatach prowadzonych przez prof. Krzysztofa Kornackiego z UG.

Narodowe Święto Niepodległości

Tradycyjnie już uczniowie PSLO przyłączyli się do obchodów Święta Niepodległości.  Wzięli udział w Wielkiej Paradzie Niepodległości pod hasłem 101, która w poniedziałek przeszła ulicami miasta.