W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła przystąpiła do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie.

Klasa pierwsza i druga naszego liceum weźmie udział w cyklu Kino Polskie, który łączy najciekawsze produkcje ostatnich lat i dzieła klasyków kina polskiego.  Wybrany przez wychowawców zestaw da uczniom szansę poznania różnych form i gatunków filmowych. Proponowane fabuły, zróżnicowane pod względem formalnym i tematycznym, są dobrym pretekstem do dyskusji na tematy takie jak: godność, człowieczeństwo, wolność, rodzina czy przyjaźń.

Uczniowie obejrzą następujące filmy: Najlepszy, Powidoki, Wszystko, co kocham, Chce się żyć, Królik po berlińsku, Amator, Ostatnia rodzina.

Mamy nadzieję, że projekcje zapoczątkują owocne dyskusje na godzinach wychowawczych, lekcjach WOKu i nie tylko!

Pierwsze wyjście planowane jest na 17 października.