12 marca nasi uczniowie uczestniczyli w przedostatnim już wyjściu na projekcję w ramach 12 edycji Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej.

W ubiegły wtorek mieliśmy okazję obejrzeć ponadczasowy film Krzysztofa Kieślowskiego- „Amator”.  Projekcja poprzedzona była prezentacją przybliżającą sylwetkę jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich reżyserów, a po obejrzeniu filmu nasi uczniowie aktywnie włączyli się w dyskusję na temat roli artysty we współczesnym świecie. Rozmawialiśmy również o realiach życia w dwudziestowiecznej Polsce oraz „systemie”, który pojawia się w filmie Kieślowskiego.

Przypomnijmy, że uczniowie klas 1a i 2a biorą udział w rocznym projekcie NHEF podczas, którego wraz z wychowawcami raz w miesiącu uczestniczą w spotkaniach w gdyńskim kinie Żak.

Projekcje, prelekcje i dyskusje mają na celu poszerzenie wiedzy ogólnej naszych uczniów, przygotowanie do matury ustnej z języka polskiego oraz oczywiście integrację klasową 🙂

Przed nami ostatni film tegorocznej akademii- Ostatnia rodzina.