Jak co roku Gdynia obchodziła wielkie święto kina – 16-21.09 odbywał się Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Wzięli w nim udział również uczniowie PSLO. Zobaczyli projekcję „Bożego ciała” – najnowszej produkcji Jana Komasy. Po seansie mieli okazję zagłosować na film, który zdobędzie nagrodę publiczności.„Boże ciało” to film niezwykle poruszający, nieoczywisty i stawiający wiele pytań.  Potwierdzili to uczniowie, którzy po projekcji  mogli przeprowadzić na lekcjach języka polskiego dyskusję na temat zagadnień, które poruszył reżyser. Podnieśli problemy oceny moralnej postaci, idealizmu, ambiwalencji w budowie ludzkiej psychiki. Film, choć trudny, na pewno zostanie na długo w pamięci widzów.