W piątek 27 września PSLO świętowało Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji każda klasa mogła poznać podstawy tańców, takich jak kizamba, salsa czy  bachata prowadzonych przez naszego native speakera Josue Josepha. Uczniowie i nauczyciele założyli tego dnia koszulki z napisami w różnych językach. Odbył się także konkurs, podczas którego młodzież poszukiwała ukrytych w różnych zakamarkach szkoły haseł zapisanych w kilku językach. Na najlepszych czekały nagrody.

Dzień ten po raz kolejny pokazał, że warto uczyć się języków obcych, bo dają nam możliwości zrozumienia drugiego człowieka. Dzięki nim otwieramy się na siebie, poznajemy inne kultury i stajemy się ludźmi bardziej tolerancyjnymi. Uświadomił także, że język to nie tylko mowa, ale też zwyczaje, takie jak chociażby taniec.