Środy, godziny popołudniowe. Niewielka sala na wydziale filologiczno-historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Zawsze jednak zapełniona po brzegi. Pamiętam nawet, że siedziałam w drugiej ławce pod ścianą, choć było to ponad dwadzieścia lat temu. Pamiętam też prawie każdy wykład, który zazwyczaj przeradzał się w dyskusję ze studentami. O granicach między teatrem dramatycznym a performance’em. O prowokacji w sztuce. O kontrowersyjnych początkach teatru w opowieściach mitologicznych. O uniwersalnej wymowie sztuk Szekspira. Pamiętam też ostatnie przypadkowe spotkanie z Profesorem w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Uśmiechnięty, pełen życia i energii. Wciąż trudno uwierzyć, że odszedł człowiek, któremu życie kulturalne Trójmiasta i całe pokolenia studentów zawdzięczają tak wiele.

Anna Bazylczyk, nauczycielka języka polskiego w PSLO, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego

Dyrekcja, nauczyciele i społeczność szkolna PSLO składają najszczersze kondolencje Rodzinie i bliskim Pana Profesora.

Profesor Jerzy Limon – wieloletni wykładowca UG, kierownik Zakładu Historii Literatury i Kultury Angielskiej, prezes fundacji Theatrum Gadanese, fundator i dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, założyciel i dyrektor artystyczny międzynarodowego Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku. Laureat wielu nagród polskich i międzynarodowych.

zdjęcie: www.teatrszekspirowski.pl