Uczniowie klas 1A, 3KP i 3AP wzięli udział w wykładzie dr Anny Ihnatowicz pt.: „Naukowcy lubią chwasty, czyli zielona biotechnologia w służbie człowieka”. Wykład wygłoszono w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni w ramach InnovaBio Pomorze. Prelegentka opowiadała o roślinie powszechnie występującej na naszych łąkach, która jest źródłem kumaryn, związków o działaniu przeciwdrobnoustrojowym i przeciwutleniającym, z powodzeniem stosowanym w przemyśle farmaceutycznym, ale także kosmetycznym. Wyjaśniła nam różnice pomiędzy organizmami transgenicznymi i edytowanymi. Pani doktor zaprosiła zainteresowanych na debatę studencką dotyczącą GMO, która co roku w maju odbywa się na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii.