25 października 2018 r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory w Gdyni. Było to otwarte wydarzenie dla wszystkich pasjonatów nauki i technologii.

Młodzież uczestniczyła w WYKŁADZIE I SPOTKANIU Z TWÓRCĄ KANAŁU EDUKACYJNEGO NA YOUTUBE „UWAGA NAUKOWY BEŁKOT”  – DAWIDEM MYŚLIWCEM.

Naukowy bełkot to jeden z najbardziej popularnych kanałów edukacyjnych na Youtube  prowadzony przez doktoranta chemii UMCS Dawida Myśliwca. Twórca kanału jest miłośnikiem nauk ścisłych oraz budowania prostego przekazu, dzięki któremu każdy jest w stanie  zrozumieć najtrudniejsze zagadnienia z obszaru fizyki, chemii, biologii, matematyki, astronomii, psychologii itp. O godz. 10 Dawid wygłosi wykład „ Niepoważne metody poważnej nauki”.

Następnie odbyła się:  „GRA ODCZYTAJ WIADOMOŚĆ Z PRZYSZŁOŚCI” – WYCIECZKI Z EKSPERYMENTEM – to specjalnie przygotowana gra na wystawie Centrum Nauki EXPERYMENT, łącząca zagadnienia z różnych dziedzin nauki w pełną wyzwań ścieżkę, której przyświecał jeden wspólny cel – zdobywać wiedzę. Uczniowie, aby złamać kody i odczytać wiadomość z przyszłości musieli mocno wysilić szare komórki, przy okazji dowiadując się m.in. jak komputery zapisują i przetwarzają informacje.
Na końcu udaliśmy się na wykład – „Fizyka wokół nas”. Wykład prowadzili studenci Politechniki Gdańskiej.

Uczniowie bardzo miło spędzili czas, ucząc się i dobrze się bawiąc.