Jak co roku nasza szkoła włącza się w akcję „Zostań Mikołajem” mającą na celu wspomaganie osób z mukowiscydozą. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału. Produkty można przynosić do szkoły do końca listopada. Poniżej szczegółowe informacje:

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie organizowanej przez nas akcji „Zostań Mikołajem”, mającej na celu przygotowanie paczek świątecznych dla naszych podopiecznych i ich dzielnych rodzin. Czas Covid-19 pokazuje jak trudna jest codzienność naszych podopiecznych. Izolacja, dezynfekcja i maseczki są nieodłącznym elementem ich życia. Chorzy na mukowiscydozę całe życie funkcjonują tak, jak my w czasie pandemii.

W tym trudnym i jednocześnie magicznym okresie pragniemy umilić naszym podopiecznym czas, który często spędzają w szpitalnych oddziałach lub zamknięci w domach.  Dlatego pragniemy zrobić wszystko, by ten świąteczny czas był dla nich chwilą odpoczynku i radości.

Dużą radość sprawią:

·Gry, zabawki, materiały plastyczne, książki

·Sprzęt sportowy, piłki do ćwiczeń, taśmy, skakanki,

·Słodycze, orzechy, suszone owoce

·Kosmetyki

Przydadzą się również środki specjalistyczne :

·Chusteczki do nosa, mokre chusteczki

·Maseczki medyczne, Rękawiczki jednorazowe

·Odżywki – np. Nutridrink, Nutrison, Fantomalt, Resource