Czas na podsumowanie tegorocznej mobilności edukacyjnej uczniów Pierwszego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego SMS. Głównym działaniem projektowym był wyjazd grupy naszych uczniów do Hiszpanii i podjęcie współpracy ze szkołą IES Politecnico w Sewilli. Po powrocie uczestnicy przygotowali relację z wyjazdu oraz zaprezentowali rezultaty podczas spotkań we wszystkich klasach PSLO oraz podczas Dnia Otwartego zorganizowanego dla potencjalnych kandydatów do szkoły i ich rodziców. Opowiedzieli też o słowniku, którzy stworzyli wraz ze swoimi hiszpańskimi rówieśnikami, udostępnili wszystkim chętnym jego cyfrową wersję, a nawet przygotowali mini wersję słownika na papierze.

Mobilność edukacyjna uczniów Pierwszego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego SMS w Gdyni odbyła się w ramach projektu nr 2023-1-PL01-KA121-SCH-000125381, który finansowany jest ze środków Unii Europejskiej.