W ubiegły czwartek Dyrekcja i Nauczyciele z naszej szkoły uczestniczyli w konferencji poświęconej tematyce  cyberprzemocy i infoholizmu, która została zorganizowana w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym.

Organizatorem spotkania było między innymi Stowarzyszenie In Gremio (organ prowadzący naszą szkołę) oraz współpracujący z nami ośrodek RAZEM.

Tematyka konferencji obejmowała uzależnienie od internetu (i telefonu!), z którym zamierzamy aktywnie walczyć w naszej szkole oraz zjawisko cybreprzemocy.

Ponadto podczas spotkania poruszano tematy takie jak: „Nowa szkoła podstawowa. Wyzwania”, „eSport oczami rodzica: szansa czy zagrożenie?”, czy „Terapia w szkole – z czym zmierza się teraz psycholog?” i inne.

Warto też zajrzeć po więcej informacji na temat cyberprzemocy: http://www.cyberprzemocgdynia.pl/

 

Specjalista ds technologii informatycznych i komunikacyjnych oraz ochrony danych osobowych Pan Jakub Ubych
Psycholog szkolny Pan Paweł Brzeziński organizator konferencji