Klub Filmowy działający przy PSLO bierze udział w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, którego partnerem jest gdański klub Żak. W piątek uczniowie mieli okazję obejrzeć film węgierskiego reżysera Laszlo Nemesa pt. „Syn Szawła”. Jak przystało na kino autorskie, film wzbudził wiele kontrowersji i pytań. Po projekcji uczniowie PSLO czynnie uczestniczyli w dyskusji i warsztatach prowadzonych przez prof. Krzysztofa Kornackiego z UG. To już drugi film z cyklu „Analiza dzieła filmowego”, który obejrzeli miłośnicy kina z naszej szkoły. W październiku pod kierunkiem dra Bartosza Filipa rozmawiali o niuansach produkcji „Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, a w najbliższą środę członkowie klubu spotykają się na warsztaty dyskusyjne dotyczące obejrzanych realizacji.